GSME Dual USB Charger Outlet Flush Mount Standard Fully Integrated GPO Type A and C 2 Gang 10A 240V Horizontal Black
GSME Dual USB Charger Outlet Flush Mount Standard Fully Integrated GPO Type A and C 2 Gang 10A 240V Horizontal Black
DGPO with USB Charger, 240 Volt, 10 Amp, 2 Pin Flat, 2 Gang, Horizontal Orientation, Flush Mounting, 84 mm Mounting Centres, Screw Connection, Rocker Switch/Button Actuator, UV Stabilised Polycarbonate, Black, Glossy, 75.5 mm Height, 116.5 mm Width, 52 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | GSME Trader |
| Range Name | Puma |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PUPP2USB2GACBK |
| Colour | Black |
| Product Type | DGPO w/USB Charger |
| Connection Type | Screw |
| Material | UV Stabilised Polycarbonate |
| Orientation | Horizontal |
| Pin Configuration | 2 Pin Flat |
| Height | 75.5 mm |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Width | 116.5 mm |
| Actuator Type | Rocker Switch/Button |
| Current | 10 Amp |
| Depth | 52 mm |
| Finish | Gloss |
| Number Of Gangs | 2 Gang |
| Mounting Method | Flush |
| Voltage | 240 Volt |
Description
DGPO with USB Charger, 240 Volt, 10 Amp, 2 Pin Flat, 2 Gang, Horizontal Orientation, Flush Mounting, 84 mm Mounting Centres, Screw Connection, Rocker Switch/Button Actuator, UV Stabilised Polycarbonate, Black, Glossy, 75.5 mm Height, 116.5 mm Width, 52 mm Depth
