GSME Switch Cover Plate Flush Mount Standard 4 Gang Brushed Aluminium
GSME Switch Cover Plate Flush Mount Standard 4 Gang Brushed Aluminium
Switch Cover Plate Standard, 4 Gang, Mounting Centres: 84 mm, Flush Mount, UV-Stabilized Polycarbonate, Brushed Aluminium, 114.8 mm Height, 25.4 mm Width, 72.7 mm Depth, 7.5 mm Thickness
| Features |
|
|---|---|
| Brand | GSME Trader |
| Range Name | Leopard |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LESWPV4GCBA |
| Colour | Brushed Aluminium |
| Depth | 72.7 mm |
| Height | 114.8 mm |
| Material | UV-Stabilized Polycarbonate |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Number Of Gangs | 4 Gang |
| Mounting Method | Flush |
| Orientation | Vertical |
| Product Type | Covers & Grids |
| Width | 25.4 mm |
| Thickness | 7.5 mm |
Description
Switch Cover Plate Standard, 4 Gang, Mounting Centres: 84 mm, Flush Mount, UV-Stabilized Polycarbonate, Brushed Aluminium, 114.8 mm Height, 25.4 mm Width, 72.7 mm Depth, 7.5 mm Thickness
