GSME Surface Socket 10A 250V 3 Pin Quick Connect White
GSME Surface Socket 10A 250V 3 Pin Quick Connect White
GPO Surface Mount, 250 Volt Switch, 10 Amp, 3, 1 Gang, Surface Mounting, Quick Connect Connection, 1 x 2.5 sq-mm Terminal Capacity, UV Stabilised Polycarbonate, White, 69 mm Height, 48 mm Width, 46 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | GSME Trader |
| Range Name | Hyena |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HYPP1GQC |
| Colour | White |
| Connection Type | Quick Connect |
| Current | 10 Amp |
| Depth | 46 mm |
| Height | 69 mm |
| Material | UV Stabilised Polycarbonate |
| Mounting Method | Surface |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Pin Configuration | 3 Pin |
| Product Type | Socket Outlets |
| Voltage | 250 Volt Switch |
| Terminal Capacity | 1 x 2.5 sq-mm |
| Width | 48 mm |
Description
GPO Surface Mount, 250 Volt Switch, 10 Amp, 3, 1 Gang, Surface Mounting, Quick Connect Connection, 1 x 2.5 sq-mm Terminal Capacity, UV Stabilised Polycarbonate, White, 69 mm Height, 48 mm Width, 46 mm Depth
