GSME Junction Box Standard Fast Fit w/4 Loose Terminal
GSME Junction Box Standard Fast Fit w/4 Loose Terminal
Junction Box, 40 Amp, Standard, Polycarbonate, 99.5 mm Length, 68 mm Width, 47.5 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | GSME Trader |
| Range Name | Hyena |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HYJB4TF |
| Current | 40 Amp |
| Depth | 47.5 mm |
| Length | 99.5 mm |
| Material | Polycarbonate |
| Product Type | Wiring Junction Boxes |
| Size | Standard |
| Width | 68 mm |
Description
Junction Box, 40 Amp, Standard, Polycarbonate, 99.5 mm Length, 68 mm Width, 47.5 mm Depth
