GSME Hyena Wall Box Plastic Weatherproof 1 Gang 76x118x83mm Light Grey Clear Lid & Locking Provision
GSME Hyena Wall Box Plastic Weatherproof 1 Gang 76x118x83mm Light Grey Clear Lid & Locking Provision
Weatherproof Mounting Enclosure, 1 Gang, 1x25 mm Bottom + 1x20 mm Top + 2x20 mm Rear Cable Entry, 84 mm Mounting Centres, Metal, Light Grey, 76 mm Height, 118 mm Width, 83 mm Depth, Clear Lid and Locking Provision
| Features |
|
|---|---|
| Brand | GSME Trader |
| Range Name | Hyena |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HYBOXWP |
| Cable Entry | 1x25 mm Bottom + 1x20 mm Top + 2x20 mm Rear |
| Colour | Grey |
| Depth | 83 mm |
| Height | 76 mm |
| Material | Metal |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Please Note | Clear Lid and Locking Provision |
| Width | 118 mm |
Description
Weatherproof Mounting Enclosure, 1 Gang, 1x25 mm Bottom + 1x20 mm Top + 2x20 mm Rear Cable Entry, 84 mm Mounting Centres, Metal, Light Grey, 76 mm Height, 118 mm Width, 83 mm Depth, Clear Lid and Locking Provision
