GSME GPO Switched Outlet Weatherproof Outdoor Standard 1 Gang 10A 250V IP54 Shallow Base Black
GSME GPO Switched Outlet Weatherproof Outdoor Standard 1 Gang 10A 250V IP54 Shallow Base Black
GPO Switched Outlet Weatherproof, 250 Volt Switch, 10 Amp, 1 Gang, IP54, UV Stabilised Polycarbonate, Black, 84 mm Height, 112 mm Width, 61 mm Depth, Outdoor
| Features |
|
|---|---|
| Brand | GSME Trader |
| Range Name | Hippo |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HPPP1GSBK |
| Colour | Black |
| Current | 10 Amp |
| Height | 84 mm |
| Depth | 61 mm |
| IP Rating | IP54 |
| Material | UV Stabilised Polycarbonate |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Please Note | Outdoor |
| Product Type | GPO Weatherproof |
| Voltage | 250 Volt Switch |
| Width | 112 mm |
Description
GPO Switched Outlet Weatherproof, 250 Volt Switch, 10 Amp, 1 Gang, IP54, UV Stabilised Polycarbonate, Black, 84 mm Height, 112 mm Width, 61 mm Depth, Outdoor
