GSME Isolator Switch Weatherproof Large Surface Mount 1 Gang 63A 440V 4 Pole IP66 Grey
GSME Isolator Switch Weatherproof Large Surface Mount 1 Gang 63A 440V 4 Pole IP66 Grey
Isolator Switch Weatherproof, 440 Volt, 63 Amp, 1 Switches, 4, IP66, Surface Mounting, 7.7 mm Mounting Centres, Screw Terminal, UV Stabilised Polycarbonate, Grey, 168.5 mm Height, 82 mm Width, 86.5 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | GSME Trader |
| Range Name | Hippo |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HPISWL463 |
| Colour | Grey |
| Current | 63 Amp |
| Depth | 86.5 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Mounting Centres | 7.7 mm |
| Height | 168.5 mm |
| Material | UV Stabilised Polycarbonate |
| Mounting Method | Surface |
| Number Of Switches | 1 Switch |
| Product Type | Isolators Weatherproof |
| Switch Function | 4 Way |
| Terminal Type | Screw |
| Voltage | 440 Volt |
| Width | 82 mm |
Description
Isolator Switch Weatherproof, 440 Volt, 63 Amp, 1 Switches, 4, IP66, Surface Mounting, 7.7 mm Mounting Centres, Screw Terminal, UV Stabilised Polycarbonate, Grey, 168.5 mm Height, 82 mm Width, 86.5 mm Depth
