GSME USB Charger Outlet Flush Mount Standard 4 Gang Horizontal 4x3.4/1.7A USB Points White
GSME USB Charger Outlet Flush Mount Standard 4 Gang Horizontal 4x3.4/1.7A USB Points White
USB Charger Outlet Flush Mount Standard, 3.4 Amp, 5 Volt, 4 Gang, Horizontal, Flush Mount, UV-Stabilized Polycarbonate, White, 116 mm Height, 75.6 mm Width, 52.2 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | GSME Trader |
| Range Name | Cougar |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | COUSB4G |
| Colour | White |
| Current | 3.4 Amp |
| Depth | 52.2 mm |
| Height | 116 mm |
| Material | UV-Stabilized Polycarbonate |
| Number Of Gangs | 4 Gang |
| Mounting Method | Flush |
| Orientation | Horizontal |
| Product Type | USB Chargers |
| Voltage | 5 Volt |
| Width | 75.6 mm |
Description
USB Charger Outlet Flush Mount Standard, 3.4 Amp, 5 Volt, 4 Gang, Horizontal, Flush Mount, UV-Stabilized Polycarbonate, White, 116 mm Height, 75.6 mm Width, 52.2 mm Depth
