GSME Oven Switch Flush Mount Standard 1 Gang 45A 250V 2 Pole Horizontal White
GSME Oven Switch Flush Mount Standard 1 Gang 45A 250V 2 Pole Horizontal White
Oven Switch, 250 Volt Switch, 45 Amp, 2 Pole, 1 Gang, COOKER, Horizontal Orientation, Flush Mounting, UV Stabilised Polycarbonate, White, 117 mm Height, 74 mm Width, 28 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | GSME Trader |
| Range Name | Cougar |
| Standard Pack Size | 5 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | COSWDPOV45H |
| Colour | White |
| Current | 45 Amp |
| Depth | 28 mm |
| Height | 117 mm |
| Legend | COOKER |
| Material | UV Stabilised Polycarbonate |
| Mounting Method | Flush |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Number Of Poles | 2 Pole |
| Orientation | Horizontal |
| Product Type | Oven Switches |
| Voltage | 250 Volt Switch |
| Width | 74 mm |
Description
Oven Switch, 250 Volt Switch, 45 Amp, 2 Pole, 1 Gang, COOKER, Horizontal Orientation, Flush Mounting, UV Stabilised Polycarbonate, White, 117 mm Height, 74 mm Width, 28 mm Depth
