Gorilla Platform Step Ladder Aluminium Industrial Heavy Duty 0.66m 150kg
Gorilla Platform Step Ladder Aluminium Industrial Heavy Duty 0.66m 150kg
Platform Step Ladder Aluminium Industrial Heavy Duty, 150kg, 3 Steps, Aluminium, 0.66mtr Height, 8.5kg Weight
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Gorilla |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30191500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | GOR-3STAIR |
| Height | 0.66m |
| Item Weight | 8.5kg |
| Material | Aluminium |
| Load Capacity | 150kg |
| Number of Steps | 3 Steps |
| Product Type | Step Ladders |
Description
Platform Step Ladder Aluminium Industrial Heavy Duty, 150kg, 3 Steps, Aluminium, 0.66mtr Height, 8.5kg Weight
