GMT Orbitec Indicator Lamp Round 2W 6V 350mA E10 Signal Filament 11x23mm Clear
GMT Orbitec Indicator Lamp Round 2W 6V 350mA E10 Signal Filament 11x23mm Clear
Indicator Lamp, Round, 2 Watt, 6 Volt, 350 mA, E10 (MES) Base, Clear, Signal Filament, 11 mm Overall Diameter, 23 mm Overall Length
| Brand | GMT |
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | E3965 |
| Base Type | E10 |
| Colour Designation | Clear |
| Current | 350 mA |
| Diameter | 11 mm |
| Filament | Signal |
| Length | 23 mm |
| Product Type | Indicator Lamps |
| Voltage | 6 Volt |
| Wattage | 2 Watt |
Description
Indicator Lamp, Round, 2 Watt, 6 Volt, 350 mA, E10 (MES) Base, Clear, Signal Filament, 11 mm Overall Diameter, 23 mm Overall Length
