Legrand Switch Grid & Cover Plate Flush Mount Arteor 2 Gang Horizontal Black
Legrand Switch Grid & Cover Plate Flush Mount Arteor 2 Gang Horizontal Black
Switch Grid and Cover Plate Arteor, 2 Gang, Mounting Centres: 84 mm, Horizontal, Flush Mount, Black, 118 mm Height, 74 mm Width, 10 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Legrand |
| Range Name | Excel Life |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ED920GPLBL |
| Depth | 10mm |
| Colour | Black |
| Height | 118mm |
| Mounting Centres | 84mm |
| Mounting Method | Flush |
| Orientation | Horizontal |
| Product Type | Covers & Grids |
| Number Of Gangs | 2 Gang |
| Width | 74mm |
Description
Switch Grid and Cover Plate Arteor, 2 Gang, Mounting Centres: 84 mm, Horizontal, Flush Mount, Black, 118 mm Height, 74 mm Width, 10 mm Depth
