Legrand Switch Cover Plate Flush Mount Standard 2 Gang Square Vertical Pearl Aluminium
Legrand Switch Cover Plate Flush Mount Standard 2 Gang Square Vertical Pearl Aluminium
Switch Cover Plate Standard, 2 Gang, Mounting Centres: 83.5 mm, Square, IP40, Vertical, Flush Mount, Plastic, Pearl Aluminium, Matt Finish, -5 to 50 deg C, 127 mm Height, 92 mm Width, 8 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Legrand |
| Range Name | Arteor |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 575251 |
| Colour | Pearl Aluminium |
| Depth | 8mm |
| Finish | Matt |
| Height | 127mm |
| IP Rating | IP40 |
| Material | Plastic |
| Mounting Centres | 83.5mm |
| Mounting Method | Flush |
| Number Of Gangs | 2 Gang |
| Orientation | Vertical |
| Product Type | Covers & Grids |
| Temperature | -5 to 50 deg C |
| Shape | Square |
| Width | 92mm |
Description
Switch Cover Plate Standard, 2 Gang, Mounting Centres: 83.5 mm, Square, IP40, Vertical, Flush Mount, Plastic, Pearl Aluminium, Matt Finish, -5 to 50 deg C, 127 mm Height, 92 mm Width, 8 mm Depth
