GE Lighting Metal Halide Lamp Ceramic Technology Tubular Double Ended 70W RX7s Cap Warm White 3000K Clear
GE Lighting Metal Halide Lamp Ceramic Technology Tubular Double Ended 70W RX7s Cap Warm White 3000K Clear
Metal Halide Lamp, Ceramic Technology, 70 Watt, 95 Volt, Tubular Double Ended Shape, RX7s Push In Caps Base, Warm White, 3000K, 6500 Lumens, 80 CRI, Non-Dimmable, Clear Finish, 118 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | GE Lighting |
| Standard Pack Size | 12 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | G36910 |
| Base Type | RX7s Push In Caps |
| Colour Designation | Warm White |
| Colour Temperature | 3000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Lamp Finish | Clear |
| Lamp Shape | Tubular Double Ended |
| Length | 118 mm |
| Lumens | 6500 lm |
| Product Type | Lamps Metal Hallide |
| Voltage | 95 Volt |
Description
Metal Halide Lamp, Ceramic Technology, 70 Watt, 95 Volt, Tubular Double Ended Shape, RX7s Push In Caps Base, Warm White, 3000K, 6500 Lumens, 80 CRI, Non-Dimmable, Clear Finish, 118 mm Length
