GE Lighting Metal Halide Lamp Ceramic Technology Tubular 35W G12 2-Pin Warm White 3000K Clear
GE Lighting Metal Halide Lamp Ceramic Technology Tubular 35W G12 2-Pin Warm White 3000K Clear
Metal Halide Lamp, Ceramic Technology, 35 Watt, 90 Volt, Tubular Shape, G12 2-Pin Base, Warm White, 3000K, 3520 Lumens, 84 CRI, Non-Dimmable, Universal Burning Position, Clear Finish, 90 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | GE Lighting |
| Standard Pack Size | 12 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | G43272 |
| Base Type | G12 2-Pin |
| Colour Designation | Warm White |
| Burning Position | Universal |
| Colour Temperature | 3000K |
| CRI | 84 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Lamp Finish | Clear |
| Lamp Shape | Tubular |
| Length | 90 mm |
| Lumens | 3520 lm |
| Product Type | Lamps Metal Hallide |
| Voltage | 90 Volt |
| Wattage | 35 Watt |
Description
Metal Halide Lamp, Ceramic Technology, 35 Watt, 90 Volt, Tubular Shape, G12 2-Pin Base, Warm White, 3000K, 3520 Lumens, 84 CRI, Non-Dimmable, Universal Burning Position, Clear Finish, 90 mm Length
