Flexicon Flexible Conduit Metal Corrugated Unsheathed 40mm 25M Galvanised Steel
Flexicon Flexible Conduit Metal Corrugated Unsheathed 40mm 25M Galvanised Steel
Flexible Conduit Corrugated Unsheathed, 40 mm, 37.3 mm Inside Diameter, 42.5 mm Outside Diameter, 80 mm Bend Radius, IP40, -100 to 300 deg C, 25 mtr Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Flexicon |
| Range Name | FU System |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | FU40-25M |
| Bend Radius | 80 mm |
| Conduit Size | 40 mm |
| IP Rating | IP40 |
| Length | 25 mtr |
| Inside Diameter | 37.3 mm |
| Product Type | Flex Conduit Unsheathed |
| Outside Diameter | 42.5 mm |
| Temperature | -100 to 300 deg C |
Description
Flexible Conduit Corrugated Unsheathed, 40 mm, 37.3 mm Inside Diameter, 42.5 mm Outside Diameter, 80 mm Bend Radius, IP40, -100 to 300 deg C, 25 mtr Length
