Flexicon Flexible Conduit Metal Liquid Resistant General Purpose 32mm 10M Galvanised Steel/PVC Black
Flexicon Flexible Conduit Metal Liquid Resistant General Purpose 32mm 10M Galvanised Steel/PVC Black
Flexible Conduit Liquid Tight, 32 mm, 28.1 mm Inside Diameter, 34 mm Outside Diameter, 60 mm Bend Radius, IP54/65, -15 to 70 deg C, Black Sheath, 10 mtr Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Flexicon |
| Range Name | FSU System |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | FSU32B-10M |
| Bend Radius | 60 mm |
| Conduit Size | 32 mm |
| IP Rating | IP54/65 |
| Length | 10 mtr |
| Inside Diameter | 28.1 mm |
| Product Type | Flex Conduit Liquid Tight |
| Sheath Colour | Black |
| Outside Diameter | 34 mm |
| Temperature | -15 to 70 deg C |
Description
Flexible Conduit Liquid Tight, 32 mm, 28.1 mm Inside Diameter, 34 mm Outside Diameter, 60 mm Bend Radius, IP54/65, -15 to 70 deg C, Black Sheath, 10 mtr Length
