Flexicon Flexible Conduit Corrugated Standard Weight 34mm 25M Nylon PA6 Black
Flexicon Flexible Conduit Corrugated Standard Weight 34mm 25M Nylon PA6 Black
Flexible Conduit Corrugated, 34 mm, 28.1 mm Inside Diameter, 34.5 mm Outside Diameter, 50 mm Bend Radius, IP66/67/68, -40 to 120 deg C, Black Sheath, 25 mtr Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Flexicon |
| Range Name | FPAS System |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | FPAS34B-25M |
| Bend Radius | 50 mm |
| Inside Diameter | 28.1 mm |
| Conduit Size | 34 mm |
| IP Rating | IP66/67/68 |
| Length | 25 mtr |
| Outside Diameter | 34.5 mm |
| Sheath Colour | Black |
| Product Type | Flex Conduit Standard Weight |
| Temperature | -40 to 120 deg C |
Description
Flexible Conduit Corrugated, 34 mm, 28.1 mm Inside Diameter, 34.5 mm Outside Diameter, 50 mm Bend Radius, IP66/67/68, -40 to 120 deg C, Black Sheath, 25 mtr Length
