Flexicon Flexible Conduit Corrugated Heavy Weight 54mm 25M Nylon PA12 Black
Flexicon Flexible Conduit Corrugated Heavy Weight 54mm 25M Nylon PA12 Black
Flexible Conduit Corrugated Heavy Weight, 54 mm, 46 mm Inside Diameter, 54.5 mm Outside Diameter, 90 mm Bend Radius, IP66/67/68/69, -40 to 120 deg C, Black Sheath, 25 mtr Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Flexicon |
| Range Name | FPAH System |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | FPAH54B-25M |
| Bend Radius | 90 mm |
| Conduit Size | 54 mm |
| Inside Diameter | 46 mm |
| Length | 25 mtr |
| IP Rating | IP66/67/68/69 |
| Outside Diameter | 54.5 mm |
| Product Type | Flex Conduit Heavy Duty |
| Sheath Colour | Black |
| Temperature | -40 to 120 deg C |
Description
Flexible Conduit Corrugated Heavy Weight, 54 mm, 46 mm Inside Diameter, 54.5 mm Outside Diameter, 90 mm Bend Radius, IP66/67/68/69, -40 to 120 deg C, Black Sheath, 25 mtr Length
