Finder Relay Base 14 Pin Flat Plug-In Mount
Finder Relay Base 14 Pin Flat Plug-In Mount
Relay Mount Base, 250-400 Volt AC, 12 Amp, 14 Pin Flat, Screw Terminal, Plug-In Mounting, For Use With 5634/9901 LED Relay Box Clamp, IP20, -40 to 70 deg C, 82.5 mm Height, 43.4 mm Width, 48.2 mm Depth, With Metal Clip
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Finder |
| Range Name | Series 96 |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 9604 |
| Current | 12 Amp |
| Depth | 48.2 mm |
| For Use With | 5634/9901 LED Relay Box Clamp |
| Height | 82.5 mm |
| Mounting Method | Plug-In |
| IP Rating | IP20 |
| Pin Configuration | 14 Pin Flat |
| Please Note | With Metal Clip |
| Product Type | simple |
| Temperature | -40 to 70 deg C |
| Terminal Connection | Screw |
| Voltage | 250-400 Volt AC |
| Width | 43.4 mm |
Description
Relay Mount Base, 250-400 Volt AC, 12 Amp, 14 Pin Flat, Screw Terminal, Plug-In Mounting, For Use With 5634/9901 LED Relay Box Clamp, IP20, -40 to 70 deg C, 82.5 mm Height, 43.4 mm Width, 48.2 mm Depth, With Metal Clip
