Fibox Inspection Window 4 DIN Module Opening Polycarbonate 78 Wx96 Dx50 H mm
Fibox Inspection Window 4 DIN Module Opening Polycarbonate 78 Wx96 Dx50 H mm
Inspection Window 4 DIN Module Opening, For Use With: Terminal Boxes and Enclosures, IP54, DIN Module Mount, Polycarbonate, 50 mm Height, 78 mm Width, 96 mm Depth, Clear Cover
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Fibox |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | L04 |
| Depth | 96 mm |
| Height | 50 mm |
| For Use With | Terminal Boxes and Enclosures |
| Material | Polycarbonate |
| IP Rating | IP54 |
| Mounting Method | DIN Module |
| Please Note | Clear Cover |
| Product Type | Enclosure Accessories |
| Width | 78 mm |
Description
Inspection Window 4 DIN Module Opening, For Use With: Terminal Boxes and Enclosures, IP54, DIN Module Mount, Polycarbonate, 50 mm Height, 78 mm Width, 96 mm Depth, Clear Cover
