EzyStrut Strut Joining Plate 45 Degree 2 Hole L53mm W40mm Steel Hot-Dip Galvanised
EzyStrut Strut Joining Plate 45 Degree 2 Hole L53mm W40mm Steel Hot-Dip Galvanised
Strut Joining Plate Angled, 45 deg Angle, 2 Hole, 14 mm Hole Diameter, 20.5 mm From End 47.5 mm On Center Hole Spacing, Steel, Hot Dip Galvanised, 6 mm Thickness, 53 mm Length, 40 mm Width
| Brand | EzyStrut |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | E1546H |
| Angle | 45 Deg |
| Finish | Hot Dip Galvanised |
| Hole Spacing | 20.5 mm From End - 47.5 mm On Center |
| Hole Diameter | 14 mm |
| Length | 53 mm |
| Material | Steel |
| Number of Holes | 2 Hole |
| Product Type | Strut Joiners & Braces |
| Thickness | 6 mm |
| Width | 40 mm |
Description
Strut Joining Plate Angled, 45 deg Angle, 2 Hole, 14 mm Hole Diameter, 20.5 mm From End 47.5 mm On Center Hole Spacing, Steel, Hot Dip Galvanised, 6 mm Thickness, 53 mm Length, 40 mm Width
