EzyStrut Strut Cantilever Bracket L450mm 175 kg Steel Hot-Dip Galvanised
EzyStrut Strut Cantilever Bracket L450mm 175 kg Steel Hot-Dip Galvanised
Strut Cantilever Bracket, 14 mm Hole Diameter, 20.5 mm Hole Spacing, 175 kg, For Use With E1000 Channel, Steel, Hot Dip Galvanised, 450 mm Length, 137 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | EzyStrut |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CB2-450H |
| Finish | Hot Dip Galvanised |
| For Use With | E1000 Channel |
| Height | 137 mm |
| Hole Diameter | 14 mm |
| Material | Steel |
| Length | 450 mm |
| Hole Spacing | 20.5 mm |
| Product Type | Clamps & Brackets |
| Working Load | 175 kg |
Description
Strut Cantilever Bracket, 14 mm Hole Diameter, 20.5 mm Hole Spacing, 175 kg, For Use With E1000 Channel, Steel, Hot Dip Galvanised, 450 mm Length, 137 mm Height
