Eye Lighting Symmetrical Flood High Pressure Sodium 220W 240V Toughened Glass Lens Integral Extruded Aluminum
Eye Lighting Symmetrical Flood High Pressure Sodium 220W 240V Toughened Glass Lens Integral Extruded Aluminum
Symmetrical Flood, High Pressure Sodium, 220 Watt, 240 Volt AC, 50 Hz, High Pressure Sodium, 24000 hr Average Lamp Life, Diffuser Type: Toughened Glass Lens, Control Gear: Integral, Extruded Aluminium, 165 mm Width, 430 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Eye |
| Range Name | Compact |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 252130 |
| Average Lamp Life | 24000 hrs |
| Control Gear | Integral |
| Diffuser Type | Toughened Glass Lens |
| Height | 430 mm |
| Input Voltage | 240 Volt |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Light Source | High Pressure Sodium |
| Material | Extruded Aluminium |
| Product Type | Floodlights |
| Wattage | 220 Watt |
| Width | 165 mm |
Description
Symmetrical Flood, High Pressure Sodium, 220 Watt, 240 Volt AC, 50 Hz, High Pressure Sodium, 24000 hr Average Lamp Life, Diffuser Type: Toughened Glass Lens, Control Gear: Integral, Extruded Aluminium, 165 mm Width, 430 mm Height
