Enirgi Marine Battery 12V Size N86 CCA 800
Enirgi Marine Battery 12V Size N86 CCA 800
Marine Battery, 12 Volt, Capacity: 180 RC, Size N86, Terminal Position: LHP, 242 mm Height, 172 mm Width, 330 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Enirgi |
| Range Name | XV Series |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 26111700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | XV31MF |
| Cell Size | Size N86 |
| Depth | 330 mm |
| Height | 242 mm |
| Nominal Capacity | 180 RC |
| Nominal Voltage | 12 Volt |
| Product Type | Specialty Batteries |
| Terminal Position | LHP |
| Width | 172 mm |
Description
Marine Battery, 12 Volt, Capacity: 180 RC, Size N86, Terminal Position: LHP, 242 mm Height, 172 mm Width, 330 mm Depth
