Enirgi Marine Battery 12V Size N52 CCA 720
Enirgi Marine Battery 12V Size N52 CCA 720
Marine Battery, 12 Volt, Capacity: 155 RC, Size N52, Terminal Position: LHP, 220 mm Height, 172 mm Width, 257 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Enirgi |
| Range Name | XV Series |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 26111700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | XV24MF |
| Cell Size | Size N52 |
| Depth | 257 mm |
| Height | 220 mm |
| Nominal Capacity | 155 RC |
| Nominal Voltage | 12 Volt |
| Product Type | Specialty Batteries |
| Terminal Position | LHP |
| Width | 172 mm |
Description
Marine Battery, 12 Volt, Capacity: 155 RC, Size N52, Terminal Position: LHP, 220 mm Height, 172 mm Width, 257 mm Depth
