Energetic SupValue Linear LED Tube T5 Non-Dimmable 34W 220-240V Fixed G5 4000K 5100 Lumens 50000 hrs
Energetic SupValue Linear LED Tube T5 Non-Dimmable 34W 220-240V Fixed G5 4000K 5100 Lumens 50000 hrs
Glass Tube, 34 Watt, 220-240 Volt, 50/60 Hz Input Frequency, T5, White Finish, G5 Fixed Base, 4000K, 5100 lm, 50000 hrs, 230 deg Beam Angle, 80 CRI, Non-Dimmable, 0.9 Power Factor, Glass, 18 mm Diameter, 1463 mm Length, 20 to 45 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Energetic |
| Range Name | SupValue |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ENE363034 |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Base Type | G5 Fixed |
| Beam Angle | 230 deg |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | 80 |
| Diameter | 18 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Lamp Finish | White |
| Lamp Shape | T5 |
| Length | 1463 mm |
| Lumens | 5100 lm |
| Material | Glass |
| Power Factor | 0.9 |
| Temperature | 20 to 45 deg C |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Wattage | 34 Watt |
Description
Glass Tube, 34 Watt, 220-240 Volt, 50/60 Hz Input Frequency, T5, White Finish, G5 Fixed Base, 4000K, 5100 lm, 50000 hrs, 230 deg Beam Angle, 80 CRI, Non-Dimmable, 0.9 Power Factor, Glass, 18 mm Diameter, 1463 mm Length, 20 to 45 deg C
