Powertech Powerboard Surge Protection USB 10 Way 10A 250V 1M Black
Powertech Powerboard Surge Protection USB 10 Way 10A 250V 1M Black
Powerboard Surge Protection, 250 Volt AC, 10 Amp, Surge Current: 144000 Amp, 50 Hz, Surge Protection: Yes, 2 Pins, Energy Absorption: 4300 J, 1mtr Cord Length, Black, 360 mm Length, 125 mm Width, 32 mm Height
| Brand | Powertech |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 26121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MS4033 |
| Cord Length | 1 mtr |
| Colour | Black |
| Current | 10 Amp |
| Energy Absorption | 4300 J |
| Height | 32 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Length | 360 mm |
| Number of Pins | 2 Pin |
| Product Type | Powerboards & Outlets |
| Surge Current | 144000 Amp |
| Surge Protection | Yes |
| Voltage | 250 Volt |
| Width | 125 mm |
Description
Powerboard Surge Protection, 250 Volt AC, 10 Amp, Surge Current: 144000 Amp, 50 Hz, Surge Protection: Yes, 2 Pins, Energy Absorption: 4300 J, 1mtr Cord Length, Black, 360 mm Length, 125 mm Width, 32 mm Height
