Electra 1.5mm Flat TPS Cable Air Conditioning Black/Red/White/Green/Yellow 100mtr
Electra 1.5mm Flat TPS Cable Air Conditioning Black/Red/White/Green/Yellow 100mtr
Flat TPS Cable Air Conditioning, 1.5 mm, Annealed Copper, 450-750 Volt, 3 Core + Earth, 7/0.5 mm Strands, 1.5 mm Earth Conductor, 100 mtr Length, Red/Black/White/Green/Yellow Core, PVC Insulation, PVC Sheath, Blue Sheath
| Brand | Electra |
|---|---|
| Standard Pack Size | 100 |
| UNSPSC Class | 26121600 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | AC7504-100 |
| Conductor Size | 1.5 mm |
| Conductor Type | Annealed Copper |
| Core Colours | Black/Red/White/Green/Yellow |
| Earth Conductor Size | 1.5 mm |
| Insulation Material | PVC |
| Length | 100 mtr |
| Number of Cores | 3 Core + Earth |
| Product Type | Air Conditioning Cable |
| Sheath Material | PVC |
| Sheath Colour | Blue |
| Stranding | 7/0.5 mm |
| Voltage | 450-750 Volt |
Description
Flat TPS Cable Air Conditioning, 1.5 mm, Annealed Copper, 450-750 Volt, 3 Core + Earth, 7/0.5 mm Strands, 1.5 mm Earth Conductor, 100 mtr Length, Red/Black/White/Green/Yellow Core, PVC Insulation, PVC Sheath, Blue Sheath
