Efector Photoelectric Switch Diffuse Reflection 1xM12 316L Stainless Steel 10/36VDC PNP/Light-On/Dark-On Programmable
Efector Photoelectric Switch Diffuse Reflection 1xM12 316L Stainless Steel 10/36VDC PNP/Light-On/Dark-On Programmable
Photoelectric Switch, Diffuse Reflection, Sensing Range: 2-800 mm, PNP/Light-On/Dark-On Programmable, 10/36 Volt DC, 25 mA, LED, 1 x M12, IP67, 316L Stainless Steel, -25 to 80 deg C, Length: 72 mm
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Efector |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | OGT500 |
| Current | 25 mA |
| Length | 72 mm |
| IP Rating | IP67 |
| Light Source | LED |
| Operating Voltage | 10-36 Volt DC |
| Material | 316L Stainless Steel |
| Product Type | Photoelectric Sensors |
| Output Function | PNP/Light-On/Dark-On Programmable |
| Sensing Method | Diffuse Reflection |
| Temperature | -25 to 80 deg C |
| Sensing Range | 2-800 mm |
| Terminal Connection | 1 x M12 |
Description
Photoelectric Switch, Diffuse Reflection, Sensing Range: 2-800 mm, PNP/Light-On/Dark-On Programmable, 10/36 Volt DC, 25 mA, LED, 1 x M12, IP67, 316L Stainless Steel, -25 to 80 deg C, Length: 72 mm
