Edward Keller Rail Terminal End Bracket For 8mm DIN Rail Terminals Metal Foot
Edward Keller Rail Terminal End Bracket For 8mm DIN Rail Terminals Metal Foot
End clamp for mounting rail TS 35.
| Brand | Edward Keller |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | Z5.522.8553.0 |
| Colour | Black |
| For Use With | 8 mm DIN Rail Terminals |
| Flammability | UL94 V2 |
| Height | 49 mm |
| Material | Metal |
| Mounting Method | DIN Rail TS 35 |
| Number of Positions | 2 |
| Pack Size | 100 Pack |
| Product Type | Rail Terminal Accessories |
| Width | 8 mm |
Description
End clamp for mounting rail TS 35.
