ECD Flush Floor Box Recessed Provision For 6xStandard Plate L360mm W240mm D110mm 304 Stainless Steel
ECD Flush Floor Box Recessed Provision For 6xStandard Plate L360mm W240mm D110mm 304 Stainless Steel
Floor Box Flush Mount Recessed, Provision For 6x Standard Plates, 6 Gang, For Use With CAT6A and CAT7 Data Cabling, 304 Stainless Steel, 360 mm Length, 240 mm Width, 110 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | ECD |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | FB6SR |
| Depth | 110 mm |
| For Use With | CAT6A and CAT7 Data Cabling |
| Number of Gangs | 6 Gang |
| Length | 360 mm |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Product Type | Floor Box |
| Width | 240 mm |
| Service Facilities | Provision For 6x Standard Plates |
Description
Floor Box Flush Mount Recessed, Provision For 6x Standard Plates, 6 Gang, For Use With CAT6A and CAT7 Data Cabling, 304 Stainless Steel, 360 mm Length, 240 mm Width, 110 mm Depth
