Dynamix Data Cabinet Wall Mount 12RU W600mm D600mm H600mm Steel Powder Coated IP65
Dynamix Data Cabinet Wall Mount 12RU W600mm D600mm H600mm Steel Powder Coated IP65
Data Cabinet Wall Mount, 600mm Height, 600mm Width, 600mm Depth, Static: 60 kg, IP65, 12RU, Sealed Bottom Cable Entry, Wall Mounting, Cold Rolled Steel, Powder Coated Finish, 640mm Height x 610mm Width x 625mm Depth Cabinet With Hood
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Dynamix |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 43223300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | DYNRODW12-600 |
| Depth | 600 mm |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 600 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Material | Cold Rolled Steel |
| Load Capacity | 60 kg |
| Product Type | Data Cabinets Wall Mount |
| Rack Units | 12 RU |
| Width | 600 mm |
Description
Data Cabinet Wall Mount, 600mm Height, 600mm Width, 600mm Depth, Static: 60 kg, IP65, 12RU, Sealed Bottom Cable Entry, Wall Mounting, Cold Rolled Steel, Powder Coated Finish, 640mm Height x 610mm Width x 625mm Depth Cabinet With Hood
