Dynamix Data Cabinet Wall Mount 12RU W600mm D400mm H600mm Steel Powder Coated IP65
Dynamix Data Cabinet Wall Mount 12RU W600mm D400mm H600mm Steel Powder Coated IP65
Data Cabinet Wall Mount, 600mm Height, 600mm Width, 400mm Depth, Static: 60 kg, IP65, 12RU, Sealed Bottom Cable Entry, Wall Mounting, Cold Rolled Steel, Powder Coated Finish, 640mm Height x 610mm Width x 425mm Depth Cabinet With Hood
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Dynamix |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 43223300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | DYNRODW12-400 |
| Finish | Powder Coated |
| Depth | 400 mm |
| Height | 600 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Load Capacity | 60 kg |
| Material | Cold Rolled Steel |
| Product Type | Data Cabinets Wall Mount |
| Rack Units | 12 RU |
| Width | 600 mm |
Description
Data Cabinet Wall Mount, 600mm Height, 600mm Width, 400mm Depth, Static: 60 kg, IP65, 12RU, Sealed Bottom Cable Entry, Wall Mounting, Cold Rolled Steel, Powder Coated Finish, 640mm Height x 610mm Width x 425mm Depth Cabinet With Hood
