Mod Tap 601 601 Fibre Wall Enclosure 8 Port SC Duplex Singlemode Loaded Plastic White
Mod Tap 601 601 Fibre Wall Enclosure 8 Port SC Duplex Singlemode Loaded Plastic White
Fibre Wall Enclosure, Fibre Box, SC Duplex Connector, Single Mode Fibre, 8 Ports, Plastic, White, 184mm Height, 127mm Width, 38mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Mod Tap |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 43223300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WFR-00029-02 |
| Colour | White |
| Connector Type | SC Duplex |
| Depth | 38mm |
| Fibre Mode | Single Mode |
| Height | 184mm |
| Material | Plastic |
| Number of Ports | 8 |
| Width | 127mm |
Description
Fibre Wall Enclosure, Fibre Box, SC Duplex Connector, Single Mode Fibre, 8 Ports, Plastic, White, 184mm Height, 127mm Width, 38mm Depth
