Comm-Chem Fluorescent Ballast Electronic 220/240V T5 Metal 280mm F/2x14-35W T5 Linear Fluorescent Lamps
Comm-Chem Fluorescent Ballast Electronic 220/240V T5 Metal 280mm F/2x14-35W T5 Linear Fluorescent Lamps
Fluorescent Ballast Electronic, T5 Fluorescent, 220-240 Volt AC/180-260 Volt DC, 14/21/28/35 Watt, 50/60 Hz, 1.05 Ballast Factor, Non-Dimmable, For Use With 2 x 14-35 Watt T5 Linear Fluorescent Lamps, Metal, 25 to 50 deg C, 280 mm Length, 30 mm Width, 26 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Comm-Chem |
| Range Name | Combrite |
| Standard Pack Size | 36 |
| UNSPSC Class | 39101900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ESB214-35 |
| Ballast Factor | 1.05 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| For Use With | 2 x 14-35 Watt T5 Linear Fluorescent Lamps |
| Lamp Type | T5 Fluorescent |
| Length | 280 mm |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 26 mm |
| Material | Metal |
| Product Type | Ballast Fluorescent |
| Temperature | 25 to 50 deg C |
| Width | 30 mm |
| Voltage | 220-240 Volt AC/180-260 Volt DC |
Description
Fluorescent Ballast Electronic, T5 Fluorescent, 220-240 Volt AC/180-260 Volt DC, 14/21/28/35 Watt, 50/60 Hz, 1.05 Ballast Factor, Non-Dimmable, For Use With 2 x 14-35 Watt T5 Linear Fluorescent Lamps, Metal, 25 to 50 deg C, 280 mm Length, 30 mm Width, 26 mm Height
