Comm-Chem Fluorescent Ballast Dimmable 220/240V T5 Metal 359mm F/1x14-36W T5 Fluorescent Lamps
Comm-Chem Fluorescent Ballast Dimmable 220/240V T5 Metal 359mm F/1x14-36W T5 Fluorescent Lamps
Fluorescent Ballast Dimmable, T5 Fluorescent, 220/240 Volt, 50/60 Hz, Ballast Factor: 1.05, Dimmable. For Use With: 1 x 14-36 Watt T5 Fluorescent Lamps, Metal, 10 to 60 deg C, 26 mm Height, 30 mm Width, 359 mm Length
| Brand | Comm-Chem |
|---|---|
| Range Name | Combrite |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SD118-40 |
| Ballast Factor | 1.05 |
| Dimmable | Dimmable |
| For Use With | 1 x 14-36 Watt T5 Fluorescent Lamps |
| Lamp Type | T5 Fluorescent |
| Length | 359 mm |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 26 mm |
| Material | Metal |
| Product Type | Ballast Fluorescent |
| Temperature | 10 to 60 deg C |
| Width | 30 mm |
| Voltage | 220-240 Volt |
Description
Fluorescent Ballast Dimmable, T5 Fluorescent, 220/240 Volt, 50/60 Hz, Ballast Factor: 1.05, Dimmable. For Use With: 1 x 14-36 Watt T5 Fluorescent Lamps, Metal, 10 to 60 deg C, 26 mm Height, 30 mm Width, 359 mm Length
