Comm-Chem Lighting Capacitor w/250mm Leads 250V 4uF Plastic 54mm
Comm-Chem Lighting Capacitor w/250mm Leads 250V 4uF Plastic 54mm
Lighting Capacitor, 250 Volt AC, 50/60 Hz, Plastic, 25 to 85 deg C, 54 mm Length, 28 mm Width
| Brand | Comm-Chem |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | KB4.0UF250V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Length | 54 mm |
| Material | Plastic |
| Product Type | Lighting Capacitors |
| Voltage | 250 Volt AC |
| Width | 28 mm |
| Temperature | 25 to 85 deg C |
Description
Lighting Capacitor, 250 Volt AC, 50/60 Hz, Plastic, 25 to 85 deg C, 54 mm Length, 28 mm Width
