Comm-Chem AC Motor Run Capacitor Standard Duty 450V 30µF
Comm-Chem AC Motor Run Capacitor Standard Duty 450V 30µF
AC Motor Run Capacitor, 450 Volt, 30 µF Capacitance, For Use With AC Motor, 6.3 mm Double Quick Connect Termination, P0 Operation Class, 40/85/21, 45 mm Diameter, 116 mm Length
| Brand | Comm-Chem |
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 26101400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | YT230020A000 |
| Climate Category | 40/85/21 |
| Capacitance | 30 µF |
| Diameter | 45 mm |
| For Use With | AC Motor |
| Length | 116 mm |
| Operation Class | P0 |
| Termination | 6.3 mm Double Quick Connect |
| Product Type | Motor Capacitors |
| Voltage | 450 Volt |
Description
AC Motor Run Capacitor, 450 Volt, 30 µF Capacitance, For Use With AC Motor, 6.3 mm Double Quick Connect Termination, P0 Operation Class, 40/85/21, 45 mm Diameter, 116 mm Length
