Comm-Chem AC Motor Run Capacitor Standard Duty 450V 3µF
Comm-Chem AC Motor Run Capacitor Standard Duty 450V 3µF
AC Motor Run Capacitor Standard Duty, 450 Volt, Capacitance: 3 microF, For Use With: AC Motor, 6.3 mm Double Quick Connect Termination, Operation Class: P0, Climate Category: 40/85/21, 30 mm Diameter x 51 mm Length
| Brand | Comm-Chem |
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 26101400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | YT130020A000 |
| Climate Category | 40/85/21 |
| Capacitance | 3 µF |
| Diameter | 30 mm |
| For Use With | AC Motor |
| Length | 51 mm |
| Operation Class | P0 |
| Termination | 6.3 mm Double Quick Connect |
| Product Type | Motor Capacitors |
| Voltage | 450 Volt |
Description
AC Motor Run Capacitor Standard Duty, 450 Volt, Capacitance: 3 microF, For Use With: AC Motor, 6.3 mm Double Quick Connect Termination, Operation Class: P0, Climate Category: 40/85/21, 30 mm Diameter x 51 mm Length
