CLA Lighting Table Lamp Halogen 72W 220-240V E27 White
CLA Lighting Table Lamp Halogen 72W 220-240V E27 White
Table Lamp, Halogen, 72 Watt, 220-240 Volt, Small Oblong, E27 Base, Iron Base, Non-Dimmable, On/Off Switch, Cloth Shade Glass/Shade, White Enclosure, Powder Coated Finish, 150 mm Diameter, 120 mm Base Diameter, 470 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | CLA |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | TAMBURA07TL |
| Base Diameter | 120 mm |
| Base Type | E27 |
| Diameter | 150 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Enclosure Colour | White |
| Finish | Powder Coated |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| Light Source | Halogen |
| Lamp Shape | Small Oblong |
| Length | 470 mm |
| Product Type | Table and Desk Lamps |
| Shade Material | Cloth Shade |
| Switch Type | On/Off Switches |
| Wattage | 72 Watt |
Description
Table Lamp, Halogen, 72 Watt, 220-240 Volt, Small Oblong, E27 Base, Iron Base, Non-Dimmable, On/Off Switch, Cloth Shade Glass/Shade, White Enclosure, Powder Coated Finish, 150 mm Diameter, 120 mm Base Diameter, 470 mm Length
