CLA Lighting Garden In-Ground Spike Adjustable Halogen 20W 12 to 25V 1XMR16 650lm Black
CLA Lighting Garden In-Ground Spike Adjustable Halogen 20W 12 to 25V 1XMR16 650lm Black
Garden Inground Spike Light Adjustable, Halogen, 20 Watt, 12-25 Volt AC/DC Input Voltage, 1xMR16 Base, 650 lm, IP65, Aluminium, Black, Powder Coated, 2000 mm Cable Length, 650 mm Length, 60 mm Width
| Features |
|
|---|---|
| Brand | CLA |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SPMSBL |
| Base Type | 1xMR16 |
| Cable Length | 2000 mm |
| Colour | Black |
| Finish | Powder Coated |
| Input Voltage | 12-25 Volt AC/DC |
| Length | 650 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Light Source | Halogen |
| Lumens | 650 lm |
| Product Type | Garden Lights |
| Material | Aluminium |
| Wattage | 20 Watt |
| Width | 60 mm |
Description
Garden Inground Spike Light Adjustable, Halogen, 20 Watt, 12-25 Volt AC/DC Input Voltage, 1xMR16 Base, 650 lm, IP65, Aluminium, Black, Powder Coated, 2000 mm Cable Length, 650 mm Length, 60 mm Width
