CLA Lighting Linear Double Ended Halogen Lamp 120=150W 240V R7 Warm White 2800K 2100 Lumens 2500 hrs 118mm
CLA Lighting Linear Double Ended Halogen Lamp 120=150W 240V R7 Warm White 2800K 2100 Lumens 2500 hrs 118mm
Linear Halogen Lamp Double Ended, 120/150 Watt, 240 Volt, R7 Base, Warm White, 2800K, 2100 lm, 2500 hrs, Dimmable, 118 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | CLA |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CLAJ118MM120W |
| Average Lamp Life | 2500 hrs |
| Base Type | R7 |
| Colour Designation | Warm White |
| Colour Temperature | 2800K |
| Dimmable | Dimmable |
| Length | 118 mm |
| Lumens | 2100 lm |
| Voltage | 240 Volt |
| Product Type | Halogen Lamps |
Description
Linear Halogen Lamp Double Ended, 120/150 Watt, 240 Volt, R7 Base, Warm White, 2800K, 2100 lm, 2500 hrs, Dimmable, 118 mm Length
