CLA Lighting Luminaire Bulkhead LED 20W 190-250V Oval 5K 1700lm Frosted Polycarbonate Black Bracket/Wall 275mm IP65
CLA Lighting Luminaire Bulkhead LED 20W 190-250V Oval 5K 1700lm Frosted Polycarbonate Black Bracket/Wall 275mm IP65
Bulkhead Light, LED, 20 Watt, 190-250 Volt AC Input Voltage, 50/60 Hz Input Frequency, Oval, 5000K, 1700 lm, 30000 hrs, 180 deg Beam Angle, 80 CRI, Frosted Polycarbonate Diffuser, >0.9 Power Factor, Bracket/Wall Mounting, IP65, Polycarbonate, Black, 20 to 45 deg C, 150 mm Diameter, 275 mm Length, 150 mm Width, 79 mm Height, Exterior
| Features |
|
|---|---|
| Brand | CLA |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | BULK12 |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Beam Angle | 180 deg |
| Colour | Black |
| Colour Temperature | 5000K |
| CRI | 80 |
| Diameter | 150 mm |
| Diffuser Type | Frosted Polycarbonate |
| Height | 79 mm |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Input Voltage | 190-250 Volt AC |
| IP Rating | IP65 |
| Lamp Shape | Oval |
| Length | 275 mm |
| Light Source | LED |
| Lumens | 1700 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Bracket/Wall |
| Please Note | Exterior |
| Power Factor | >0.9 |
| Product Type | Luminaires Bulkhead |
| Temperature | 20 to 45 deg C |
| Wattage | 20 Watt |
| Width | 150 mm |
Description
Bulkhead Light, LED, 20 Watt, 190-250 Volt AC Input Voltage, 50/60 Hz Input Frequency, Oval, 5000K, 1700 lm, 30000 hrs, 180 deg Beam Angle, 80 CRI, Frosted Polycarbonate Diffuser, >0.9 Power Factor, Bracket/Wall Mounting, IP65, Polycarbonate, Black, 20 to 45 deg C, 150 mm Diameter, 275 mm Length, 150 mm Width, 79 mm Height, Exterior
