Clipsal GPO Cover Skin Flush Mount 2 Gang 10A 250V Horizontal 1 Extra Switch Silver
Clipsal GPO Cover Skin Flush Mount 2 Gang 10A 250V Horizontal 1 Extra Switch Silver
Cover Plate GPO Skin, 250 Volt Switch, 10 Amp, 2 Gang, For Use With GPO's Power Points, Flush Mounting, Horizontal Orientation, Clip-On Terminal, Anodised Aluminium, Silver, Metallic Satin, 0 to 45 deg C, 82 mm Height, 126 mm Width, 8.5 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Clipsal |
| Range Name | Iconic Styl |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | S3025XC-SV |
| Colour | Silver |
| Current | 10 Amp |
| Depth | 8.5 mm |
| Finish | Metallic Satin |
| Height | 82 mm |
| Material | Anodised Aluminium |
| For Use With | GPO's Power Points |
| Number Of Gangs | 2 Gang |
| Mounting Method | Flush |
| Orientation | Horizontal |
| Product Type | Covers & Grids |
| Temperature | 0 to 45 deg C |
| Terminal Type | Clip-On |
| Voltage | 250 Volt Switch |
| Width | 126 mm |
Description
Cover Plate GPO Skin, 250 Volt Switch, 10 Amp, 2 Gang, For Use With GPO's Power Points, Flush Mounting, Horizontal Orientation, Clip-On Terminal, Anodised Aluminium, Silver, Metallic Satin, 0 to 45 deg C, 82 mm Height, 126 mm Width, 8.5 mm Depth
