Clipsal Conduit Coupling Telecommunication Plain-Plain 20mm PVC White Electric
Clipsal Conduit Coupling Telecommunication Plain-Plain 20mm PVC White Electric
Conduit Coupling Communication, Plain to Plain Connection, 20 mm, 25 mm Outside Diameter, PVC, White, 42 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Clipsal |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | C242/20-WE |
| Conduit Size | 20 mm |
| Connection Type | Plain to Plain |
| Finish | White |
| Length | 42 mm |
| Material | PVC |
| Outside Diameter | 25 mm |
| Product Type | Conduit Couplings |
Description
Conduit Coupling Communication, Plain to Plain Connection, 20 mm, 25 mm Outside Diameter, PVC, White, 42 mm Length
