Clipsal Switch Grid & Cover Plate Flush Mount Standard 3 Gang Horizontal/Vertical Black
Clipsal Switch Grid & Cover Plate Flush Mount Standard 3 Gang Horizontal/Vertical Black
Switch Grid and Cover Plate, 3 Gang, For Use With Domestic Switching Devices, Horizontal/Vertical Orientation, Screw Terminal, Flush Mounting, 84 mm Mounting Centres, Plastic, Black, Glossy, 116 mm Height, 76 mm Width, 11 mm Depth, Circuit Identification Window
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Clipsal |
| Range Name | Classic C2000 Series |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | C2033VH-BK |
| Colour | Black |
| Depth | 11 mm |
| Finish | Gloss |
| For Use With | Domestic Switching Devices |
| Height | 116 mm |
| Material | Plastic |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Mounting Method | Flush |
| Number Of Gangs | 3 Gang |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Please Note | Circuit Identification Window |
| Terminal Type | Screw |
| Width | 76 mm |
Description
Switch Grid and Cover Plate, 3 Gang, For Use With Domestic Switching Devices, Horizontal/Vertical Orientation, Screw Terminal, Flush Mounting, 84 mm Mounting Centres, Plastic, Black, Glossy, 116 mm Height, 76 mm Width, 11 mm Depth, Circuit Identification Window
