Clipsal Flexible Conduit Corrugated Heavy Duty 25mm 50M PVC with Draw Wire Orange
Clipsal Flexible Conduit Corrugated Heavy Duty 25mm 50M PVC with Draw Wire Orange
Flexible Conduit Corrugated Heavy Duty, 25 mm, 17.6 mm Inside Diameter, 25 mm Outside Diameter, -15 to 60 deg C, Orange Sheath, 50 mtr Length
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | RO |
| Vendor Product | 9025CHD-EO |
| Inside Diameter | 17.6 mm |
| Conduit Size | 25 mm |
| Length | 50 mtr |
| Outside Diameter | 25 mm |
| Sheath Colour | Orange |
| Product Type | Flex Conduit Electrical |
| Temperature | -15 to 60 deg C |
Description
Flexible Conduit Corrugated Heavy Duty, 25 mm, 17.6 mm Inside Diameter, 25 mm Outside Diameter, -15 to 60 deg C, Orange Sheath, 50 mtr Length
