Clipsal Batten Lamp Holder w/Safety Skirt Bayonet Cap White Electric F/BC Lamps
Clipsal Batten Lamp Holder w/Safety Skirt Bayonet Cap White Electric F/BC Lamps
Batten Holder, 250 Volt, Bayonet Cap Base, Surface Mounting, Plastic, White, 65 mm Length, 67 mm Width, 67 mm Height, with Safety Skirt
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Clipsal |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39111800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 530-WE |
| Base Type | Bayonet Caps |
| Colour | White |
| Height | 67 mm |
| Length | 65 mm |
| Material | Plastic |
| Mounting Method | Surface |
| Please Note | with Safety Skirt |
| Product Type | Lamp Holders |
| Voltage | 250 Volt |
| Width | 67 mm |
Description
Batten Holder, 250 Volt, Bayonet Cap Base, Surface Mounting, Plastic, White, 65 mm Length, 67 mm Width, 67 mm Height, with Safety Skirt
