Clipsal Socket Outlet Surface Mount Rear Connect 1 Gang 10A 500V 4 Pin Polarized 1 Pole White
Clipsal Socket Outlet Surface Mount Rear Connect 1 Gang 10A 500V 4 Pin Polarized 1 Pole White
Single Socket Outlet, 500 Volt, 10 Amp, 4 Pin Polarized, 1 Gang, 1 Pole, Screw Connection, Surface/Rear Mounting, 50 mm Mounting Centres, Plastic, White, 65 mm Diameter, 38 mm Depth
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 410-WE |
| Colour | White |
| Current | 10 Amp |
| Connection Type | Screw |
| Depth | 38 mm |
| Diameter | 65 mm |
| Material | Plastic |
| Mounting Centres | 50 mm |
| Mounting Method | Surface/Rear |
| Number Of Poles | 1 Pole |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Pin Configuration | 4 Pin Polarized |
| Voltage | 500 Volt |
Description
Single Socket Outlet, 500 Volt, 10 Amp, 4 Pin Polarized, 1 Gang, 1 Pole, Screw Connection, Surface/Rear Mounting, 50 mm Mounting Centres, Plastic, White, 65 mm Diameter, 38 mm Depth
